The Coffee Club

O NÁS

Austrália

Naša cesta začala v Austrálii, kde sme získali dvadsaťročné skúsenosti s kávou. Vyskúšali sme si všetko od praženia až po prípravu kávy, roky sme robili 1000 káv denne. Počas našich rokov v Austrálii sme neustále zdokonaľovali svoje zručnosti a techniky v pražení aj príprave kávy.

Náš vtedajší biznis sme sústredili do Brisbanu, tretieho najväčšieho mesta v Austrálii, kde sme mali kaviareň. Medzi prvými sme spustili koncept kávy so sebou. Zistili sme, že skutočný úspech kávy si zakladá na kvalitných výberových zrnách, jedinečných chutiach a čerstvosti praženia. Tieto hodnoty sme sa snažili priniesť z Austrálie na Slovensko, aby sme tu šírili radosť z výnimočnej kávy.

Grinders Tím
Kaviareň Grinders Coffee Club

Vznik

Našu pražiareň a kaviareň sme otvorili v Brezne s jasným cieľom – priniesť na Horehronie kvalitnú kávu. Chýbala tu pražiareň kávy, a my sme túto medzeru videli ako príležitosť. Pre nás to však nebolo len o podnikaní. Bola to naša cesta, aby sme pridali hodnotu do života tejto komunity, šírili lásku k dobrej káve a prinášali ľuďom chuťový zážitkok v každej šálke.

Majitelia, Tomáš a Michelle Gašperákovci, mali dvadsaťročné skúsenosti s kávou v Austrálii. Cítili, že ich srdce patrí práve káve, a preto sa rozhodli priniesť kvalitnú kávu do srdca Slovenska.

Naša cesta nebola ľahká. Modernú kaviareň s pražiarňou sme vybudovali zo staršej garáže. Dnes sme Grinders Coffee Club – miesto, kde sa stretávajú ľudia, rodina a priatelia. My sme tí, ktorí vám radi pripravia šálku lásky a radosti v podobe čerstvej kávy.

Vízia a poslanie

Naša vízia je jednoduchá: priniesť kvalitnú výberovú kávu do sŕdc našich zákazníkov. Sme presvedčení, že káva nie je len o chuti, ale aj o atmosfére a pocitoch, ktoré si z nej odnášate.

Naše poslanie je spojiť ľudí cez lásku ku káve a vytvoriť prostredie, kde sa naši zákazníci cítia ako doma. Sme hrdí, že môžeme našim zákazníkom prinášať nielen výnimočnú kávu, ale aj miesto, kde sa môžu stretnúť, podeliť sa o zážitky a tvoriť spomienky.

Tomáš Gašperák
Majiteľ Grinders Coffee Club

Po 20 rokoch praženia kávy v Austrálii otvoril našu kaviareň s pražiarňou v Brezne. Jeho znalosti a oddanosť kvalite káv, praženiu a príprave zabezpečujú, že každá šálka kávy v našej kaviarni je lahodná a nezabudnuteľná.