Ľadová káva je skvelý spôsob, ako si osviežiť deň a získať energiu. Je to tiež jednoduchý a rýchly nápoj, ktorý si môžete pripraviť doma. Stačí vám horúca káva, ľad, mlieko a cukor alebo sirup podľa chuti. Môžete si tiež pridať šľahačku, kakao, vanilku alebo iné ingrediencie, ktoré máte radi.

Ale čo ak sa vám zdá ľadová káva príliš obyčajná alebo nudná? Čo ak chcete vyskúšať niečo nové a zaujímavé? Čo ak chcete ochutnať rôzne druhy kávy z rôznych kútov sveta? Potom ste na správnom mieste. V tomto článku vám predstavím 6 najlepších alternatív ľadovej kávy, ktoré vás prekvapia svojou chuťou, vôňou a účinkom.

Aletrnatívy ľadovej kávy:

  • Cold brew: Cold brew je metóda prípravy kávy, pri ktorej sa namleté kávové zrná namočia do studenej alebo izbovej vody na dlhú dobu, zvyčajne 12 až 24 hodín. Výsledkom je jemný, sladký a osviežujúci nápoj, ktorý obsahuje menej kyselín a horkosti ako horúca káva. Cold brew je ideálny na letné dni, keď potrebujete zvládnuť horúčavu a zároveň si dopriať dávku kofeínu. Na prípravu cold brew sa hodia najmä kávy s vyššou kyslosťou, nižšou horkosťou a výraznou arómou.

Tommy vám odporúča na ColdBrew: Kenya, Ethiopia Sidamo, Yellow Bourbon Brazil

  • Nitro coffee: Nitro coffee je druh cold brew, ktorý sa pred podávaním obohatí o dusík. Tento plyn dodáva káve krémovú textúru, bublinky a penivú vrstvu. Nitro coffee je podobný pivu Guinness, len bez alkoholu. Nitro coffee je skvelý nápoj pre tých, ktorí majú radi hustú a hladkú konzistenciu. Na prípravu nitro coffee sa hodia najmä tmavšie pražené kávy s nižšou kyslosťou a vyššou horkosťou.
  • Affogato: Affogato je taliansky dezert, ktorý pozostáva z horúceho espressa a studenej zmrzliny. Affogato je dokonalou kombináciou horkej a sladkej chuti, teplej a studenej teploty, tekutej a tuhej textúry. Affogato je ideálny nápoj pre tých, ktorí majú radi sladkosti a chcú si dopriať niečo luxusné. Na prípravu affogato sa hodia najmä silné a aromatické espressá.
  • Frappé: Frappé je grécky nápoj, ktorý pozostáva z instantnej kávy, ľadu, vody a mlieka. Frappé je vytvorený pomocou šejkra alebo mixéra, ktorý vytvorí hustú a penivú vrstvu na vrchu. Frappé je osviežujúci a ľahký nápoj, ktorý sa pije pomaly a s slamkou. Frappé je vhodný nápoj pre tých, ktorí nemajú radi príliš silnú kávu a chcú si užiť niečo jednoduché a rýchle. Na prípravu frappé sa hodí akákoľvek instantná káva.
Frape
Frappé – grécky nápoj
  • Mazagran: Mazagran je portugalský nápoj, ktorý pozostáva z chladenej kávy, citrónovej šťavy, cukru a niekedy aj rumu. Mazagran je pôvodne vojenský nápoj, ktorý sa vyrábal z kávy a vody, ktoré zostali z predchádzajúceho dňa. Mazagran je osviežujúci a povzbudzujúci nápoj, ktorý má príjemnú kyslú chuť. Mazagran je zaujímavý nápoj pre tých, ktorí majú radi experimentovanie a chcú si vyskúšať niečo iné. Na prípravu mazagranu sa hodí akákoľvek chladená káva.
  • Dalgona coffee: Dalgona coffee je kórejský nápoj, ktorý pozostáva z ľadového mlieka a peny z instantnej kávy, cukru a vody. Dalgona coffee je vytvorený pomocou metličky alebo mixéra, ktorý vytvorí hustú a sladkú penu na vrchu. Dalgona coffee je krémový a lahodný nápoj, ktorý sa stal veľmi populárnym po celom svete. Dalgona coffee je ideálny nápoj pre tých, ktorí majú radi instagramové fotky a chcú si dopriať niečo trendy. Na prípravu dalgona coffee sa hodí akákoľvek instantná káva.

Toto sú len niektoré z možných alternatív ľadovej kávy, ktoré si môžete pripraviť doma. Samozrejme, môžete si tiež vymyslieť svoje vlastné recepty a kombinovať rôzne ingrediencie podľa svojej fantázie. Dôležité je, aby ste si užívali svoju kávu a boli spokojní.

Ak máte nejaké otázky, pripomienky alebo námety na témy, napíšte mi do komentárov. Ak chcete zažiť pravú atmosféru kaviarne s pražiarňou a stretnúť sa s ďalšími milovníkmi kávy, príďte do nášho Grinders Coffee Clubu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *