V súčasnom uponáhľanom svete nachádzanie jednoduchosti a autenticity získava na hodnote viac než kedykoľvek predtým. Práve v tomto kontexte vyniká nástroj, ktorý obohacuje každú šálku kávy: French Press. 

Pozrite sa spolu s nami za hranice bežného dňa a zistite čo French Press vlastne je, ako vznikol, ako si s jeho pomocou pripraviť kávu a aké výhody so sebou prináša.

Čo je French Press?

Je to zariadenie na prípravu kávy, ktoré vzniklo vo Francúzsku. Ide o jednoduchý, no efektívny nástroj, ktorý nám umožňuje si plnohodnotne vychutnať bohatú a aromatickú chuť kávy. Hlavné časti French Pressu zahŕňajú valec, piest a sitko, ktoré spoločne vytvárajú jedinečný spôsob extrakcie kávy.

french press priprava kavy v stroji

Ako vznikol?

Pôvod French Pressu siaha do francúzskej histórie (polovica 19. storočia). Tento nástroj s jednoduchým dizajnom bol vytvorený tak, aby zachoval všetky esencie kávy. Jeho popularita sa postupne rozšírila po celom svete.

Ako si pripraviť kávu pomocou French Pressu?

  1. Na prípravu potrebujeme na hrubo zomletú kávu (6-8 gramov na 100 ml vody). Objem vody a množstvo kávy závisí od veľkosti valca a vlastných preferencií.
  2. Dáme zovrieť vodu napríklad v rýchlovarnej kanvici a počkáme približne 40 sekúnd. Teplota vody by mala byť 92-96 stupňov.
  3. Pomaly zalejeme kávu vo vnútri nádoby a necháme ju 3-4 minúty lúhovať.
  4. Po vylúhovaní pomaly stlačíme piest nadol. To oddelí kávové zrno od vody.
  5. Naša káva je pripravená na pitie.

Výsledkom je lahodná káva s plnou arómou a bohatou chuťou.

french press káva v salke

Aké výhody ponúka French Press?

Medzi jeho najväčšie výhody patrí jeho jednoduchý dizajn a jednoduchá príprava. Je cenovo dostupný. Nepotrebujeme papierové filtre, čo znamená menej odpadu a nákladov navyše. Je prenosný a môžeme ho používať kdekoľvek, kde máte prístup k horúcej vode. Môžeme ovplyvniť dobu lúhovania a množstvo kávy, čo nám umožňuje prispôsobiť silu a chuť nápoja našim vlastným preferenciám.

French Press sa stáva sprievodcom každého kávového nadšenca na ceste za autentickým zážitkom. Je to jednoduchý spôsob, ako sa priblížiť káve vo svojej najprirodzenejšej podobe. Nezáleží na tom, či ste začiatočník alebo skúsený kávičkár, French Press vám otvára dvere do sveta výnimočnej kávy, ktorú môžete zažiť v pohodlí vášho domova, alebo vo vašej obľúbenej kaviarni.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *